
Napló
Most akkor kiégtél vagy depressziós vagy?
Korábban olvastam egy kutatást, amely arról szólt, hogy a divatiparban dolgozók jelentős százaléka vagy boldogtalan vagy érzelmileg semleges a munkája kapcsán, amely azzal is összefügg az adatok szerint, hogy a divat egy olyan iparág, amely az álmok beteljesülését ígéri, eközben a valóság egészen mást takar és egyébként ennek ellenére sokan nem hagyják ott. Ráadásul ez a cikk pont akkor jött velem szembe, amikor bármilyen jó visszajelzést is kaptam, egyszerűen úgy éreztem semmi sem képes motiválni. Nincs kedvem felkelni, nem akarok több energiát beletenni, nem látom a fényt az alagút végén, majd a közvetlen környezetem felhívta a figyelmemet arra, hogy megváltoztam, mert nem vagyok annyira aktív a munkámban, mint korábban és mintha a lelkesedésem is alábbhagyott volna. Tudom, nem “menő” ilyen jellegű dolgokról beszélni online vagy offline formában sem, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy nem csak én küzdöttem ilyen jellegű lelki problémákkal az életemben.
Egyébként ez nem is olyan régen volt, egészen pontosan tavaly decemberben kezdődött több nagy csalódást követően – szakmai és magánéleti területen egyaránt. Több mint három hónapig tartott mire úgymond ki tudtam belőle “mászni”.
Hogy miért írok egy ilyen témáról?
Sok időbe telt, mire kellően felismertem a problémám tüneteit és azt is, hogy egy klasszikus burnout szindróma, azaz kiégés kezdeti fázisába léptem. A divatszakmában senki sem beszélt arról, hogy ilyen mentális problémákkal küzdene, azonban most, hogy újra óriási motivációt érzek az életemben (akkoriban nem tartottam volna hitelesnek ezt a cikket, tekintve, hogy még nyakig benne voltam), úgy gondoltam, beszéljünk róla, mert biztos nem vagyok ezzel egyedül. A probléma megfejtésében és kezelésében Dienes Angéla pszichológus segített nekem és remélem benneteket is inspirálni fognak a szavai vagy legalább elgondolkodtatnak.
Hogyan látod, mennyire nehéz helyt állnunk éles kommunikációs helyzetekben, és mi a kulcsa annak, hogy hatékonyan kommunikáljunk, ne támadjunk, valamint minimalizálni tudjuk az ebből fakadó stresszt?
Többféle rendszer létezik, amely alapján elemezhetjük a kommunikációt. A támadást, a másik érdekeinek figyelmen kívül hagyását nevezzük lényegében agresszív kommunikációnak. Passzivitás esetén nem akarjuk érvényesíteni az akaratunkat, vagy legalábbis nem teszünk érte a kommunikációnkkal. Illetve megkülönböztetjük a passzív agresszív verziót, amikor nem érvényesítjük azonnal az érdekeinket, hanem egész egyszerűen úgy csinálunk mintha nem történt volna semmi, de azért a háttérben munkálkodunk, így ez utóbbit is nevezhetjük az agresszió egy bizonyos formájának. Végezetül beszélhetünk asszertív kommunikációról, amikor a saját érdekeinket, céljainkat tudjuk érvényesíteni, de úgy, hogy közben mások érdekeit is megpróbáljuk tiszteletben tartani. Tréningeken gyakran előkerül ez a téma, hiszen az már nagyon hasznos, ha valaki el tudja sajátítani az asszertív kommunikáció technikáját. Azonban fontos, hogy abban az esetben, ha mindig az asszertivitásunk érvényesül, de legbelül rengeteg düh bújik meg, egészen biztosan nem érezzük majd jól magunkat, ilyenkor érdemes foglalkoznunk az indulataink hátterével, okaival akár szakember segítségével.
Lehet-e mentális egészségről beszélni egy olyan szakterület kapcsán, melyet alapjaiban az ego és a külsőségek mozgatnak?
Azzal kapcsolatban, hogy valakinek milyen a mentális egészsége nagyon fontos figyelembe venni – amellett, hogy milyen munkát végez – , egy sor egyéb tényezőt, például hogy ezen az adott szakterületen, illetve az élete egyéb területein milyen akadályok elé van állítva, milyen eszközei vannak a megküzdésre, mi inspirálja, és ezt a motivációt megkapja-e, milyen a szociális hálója… stb. Így például egy divattervező esetében, ha az egyik A ponton, míg a mások B ponton alkot és dolgozik, nagy valószínűséggel egészen más kihívások elé van állítva, mások az erőforrásai, a megküzdési stratégiái, ezáltal a mentális egészségük is különbözhet. Az egyik nagyon fontos szelete a mentális egészségnek az az, hogy hogyan működik a szakember a kapcsolataiban, van-e egy szociális háló, amely körülveszi őt, megtartják-e a barátok, tud-e ismerősökre támaszkodni, ha problémája van, illetve van-e párkapcsolata, milyen a szüleivel a viszonya, milyen a kötődési mintája és persze az önértékelése. Szerintem túl sok dolog függvénye mindez ahhoz, hogy kijelenthessük, hogy a divatipar lehet kizárólagos oka a mentális egészség romlásának.
Az utóbbi időszakban rengeteg ismerőstől és kollegától hallottam (olykor pedig magamon is tapasztaltam), hogy keserű szájízzel, így nem szívesen megy el a legtöbb divateseményre a sok esetben negatív hangulatú környezet miatt, amelyet jellemzően az ott megforduló kritikus közeg teremt meg. Miért alakulhat ki mindannyiunkban ez az érzés, ha alapvetően szintén mindenki negatív élményként jelöli meg sok esetben a tapasztalásokat. A frusztráció, amely megakadályoz abban, hogy az ember örömmel menjen el egy divateseményre csak gyerekkorhoz vezethető vissza vagy maga a szakmai közeg is kialakíthatja később ezt bennünk?
Valószínűleg a konkurálás egy létező probléma és egyben részint forrása is lehet ennek a jelenségnek. Tehát szakmabeliként az elért státusz megtartásának vagy a vágyott elismerés megtapasztalásának igénye is állhat a frusztráció mögött. Elég gyakran látott jelenség, hogy tudatosan vagy akár tudattalanul úgy gondolja valaki, csakis úgy képes felemelni magát, ha közben másokat kritizál vagy saját magánál lejjebb pozícionál. Emellett talán sokan úgy belehajszolják magukat egy gyakorlatilag ki nem mondott elváráshalmazba, hogy az később hatással lesz az énképükre, a mentális egészségükre. Természetesen azt, hogy hogyan reagálunk a kritikára, illetve az mennyire hat az önértékelésünkre, meghatározhatják gyermekkori élmények lenyomatai is, de mivel a kritikus beállítódást, amit a résztvevők tapasztalnak mások részéről a divateseményeken, általános tendenciaként említed, valószínűsíthetően sok szorongást okoz mindez önmagában az emberek számára.
Mindenki ismer mindenkit, bekerülni könnyű, relevánsnak maradni nehéz, mégis az alapvető etikai szokásokat, mint a köszönés, nem szeretik erőltetni idehaza. Honnan eredeztethető ez a jellegű hierarchikus rendszer?
Ez egy alapvetően olyan közeg lehet, amelyben nem egymás felé fordulva, kedvesen, érdeklődve üdvözöljük és segítjük egymást és nem az az alapvető feltevés, hogy minden emberben van valamilyen érték, hanem arra megy a játék, hogy ki a menőbb és ezt a láthatatlan, azonban mégis mindenki számára érzékelhető hierarchiát hogy tartsuk fenn úgy, hogy mi azért leginkább a tetején helyezkedjünk el. Ez kétségtelenül elképesztően frusztráló lehet a benne szereplő szakembereknek. Ha mindezt egy csoportként kezeljük, akkor csoportdinamikáról már beszélhetünk ilyen környezetben is. Vannak, akik ebben a csoportban magas, viszonylag megszilárdult pozícióban vannak (de ez nem jelenti azt, hogy nekik ne lehetnének szorongásaik annak ellenére, hogy ez látszódik-e vagy sem). A többiek számára más miatt alakulhat ki szorongató helyzet, mondjuk azért, mert úgy érzik, még sokat kell bizonyítaniuk. Nevezhetjük ezt egyfajta sajnálatos, de természetes jelenségnek, amely akárcsak egy rendezvényen, házibulin résztvevő közösség tekintetében, egy divateseményre és más helyzetekre is leképezhető modell lehet. Pedig közös erővel előrébb jutni nagy kincs lehet, talán több hasznot és jó érzéseket hozva, mint az a frusztráció, hogy ki mennyit ér, mennyire értékes ezen a piacon. Ahol pedig nagy a versengés, ott az ember fejében folyamatos az pöröghet, hogy akkor alulmaradhatok. Szerintem nagyon fontos tudatosítani, hogy nem érdemes az almának a körtével versenyeznie, mert mindegyik a maga nemében gyönyörű. A legjobb az lenne, ha tudnánk egymásra úgy gondolni, hogy én a másiktól nem több vagy kevesebb vagyok, hanem egész egyszerűen más és különböző. Az én minőségem lehet attól egyedi, hogy a többieké is az. Emellett az attitűd mellett valószínűleg a hangulat, a közösségi összefogó erő is jobban elképzelhető lenne. Persze csak lehetséges háttértényezőket vetettem fel.
“Mi lesz a következő nagy dobásod? Mikor lesz megint nagy projekted? Tervezel valamit?” Az utóbbi időben egyre inkább zavarni kezdett minden ilyen jellegű kérdés, még akkor is, ha azokat láthatóan nem rosszindulatból kérdezik. Egyszerűen úgy érzem, hogy valami nagy dolgot várnak tőlem és nyolc év után nem szeretném, ha megfelelési kényszerből alkotnék vagy szerveznék bármit. Mennyire függ össze a folytonos megújulási kényszer és a kiégés?
A kreativitást teljesen megölik a szigorú határidők és a kényszermunka, ugyanakkor egy olyan piacon, amelyet gazdasági érdekek irányítanak, akár a festészet, akár az írás vagy a divat vonatkozásában, ez elkerülhetetlen. A kiégésnél nagy szerepet játszik a sikert övező egyre nagyobb mennyiségű termék és cikk megírása, megtervezése, legyártatása. Direkt használom a gyártani kifejezést, hiszen az már nem az alkotás kategóriájába tartozik. Ez már inkább arról szól, hogy megtermelem, amit tőlem elvárnak és ez gyakorlatilag teljesen természetes módon öli meg a kreativitást. Ráadásul a közösségi média egy újabb terhet rótt az ilyen szakemberek vállára, hiszen azt közvetíti, hogy ha nem csinálod folyamatosan, akkor te bizony le fogsz maradni, nem fogsz fejlődni, így a versenytársaid fognak érvényesülni és a hajtás tulajdonképpen az, ami a kiégéshez vezethet.
Mentálisan mi az egészségesebb egy szakmai vitában vagy egyet nem értésben: a konfliktus elkerülése vagy épp ellenkezőleg, a felvállalása? Korábban, ha a munkámról volt szó, sosem voltam félénk vagy háttérbe húzódó, egész egyszerűen megmondtam, ha valami nem tetszik, leírtam bátran a gondolataimat és publikáltam azokat a felületemen, azonban észrevettem magamon, hogy egyre inkább kerülöm a konfliktusokat és nem tudtam eldönteni, hogy megfontoltabb vagy bizonytalanabb lettem?
Szerintem ez attól is függ, hogy hányszor van ilyen helyzet és ebben segít az is, hogyha átgondolja az ember, vajon mi a célja azzal, ha beleáll egy ilyen konfliktusba. Ebből lesz bármilyen haszna? Mennyire esszenciális számára az, amit képvisel ebben a szakmai vitában? Illetve nagyon fontos, hogyha mondjuk nem lenne igaza, mert például úgy alakulna a szituáció, akkor ezzel mi lehet a vesztesége? Természetesen ez az átgondolt stratégia, ugyanakkor vannak emberek, akik nem mérlegelik igazán az ilyen jellegű konfliktusok következményeit, beleállnak minden kisebb vitába is és összességében azt érik el, hogy minden energiájukat erre fecsérlik.
Hogyan kezeljük a negatív benyomásokat, amelyek a munkánk kapcsán érnek bennünket? Gondolok itt például a rosszindulatú pletykákra.
Én azt gondolom, ha benne vagy egy közegben és te úgy döntesz, hogy ebben a közegben fogsz mozogni, az jó esetben jár egy bizonyos szintű elfogadással, így például ennek a sajátosságait is bizonyos szinten el kell fogadnunk. Ha például valaki színésznő és zavarja, hogy a pletykalapok írnak róla vagy netán lesznek olyan kommentek róla egy fellépés után, amelyek nem feltétlenül lesznek pozitívak, azt muszáj lesz elfogadni. Ami azonban nagyon fontos, hogy ez nem az ő része, hanem a szakma sajátossága, amit nem tudunk megváltoztatni. Tehát azon nem tudunk módosítani, hogy az emberek a szakmán belül pletykálnak, inkább a saját hozzáállásunkon érdemes változtatni és például a rosszindulatú megjegyzések kapcsán mindig alaposan megnézni, hogy mennyire szól ez valóban rólunk, mintsem inkább arról, akitől ered az egész. Miért pletykál? Milyen frusztrációja lehet? Érdemes ezen mindig elgondolkodni, ahogy azon is, ha sok helyről halljuk vissza ugyanazt magunkról, vajon lehet-e bármilyen igazságtartalma vagy érdemes-e önmagunkat is kritikusabban szemlélni? Miért keltesz az emberekben rendre hasonló érzéseket?
Milyen tünetei lehetnek a munka révén kialakult depressziónak és kiégésnek?
Általában ahhoz, hogy önmagunkkal kapcsolatban felismerjük bármelyiket nagyon erős önreflexióval kell rendelkezni, ami azért nehéz. Nagyon könnyű belekerülni abba a mókuskerékbe, hogy egyszer csak azt veszed észre, már nem vagy motivált, nem tudod úgy csinálni a dolgokat, ingerült vagy a kollegáiddal. Mielőtt azonban valaki magától vagy külső személy közreműködésével felismerné a helyzetet, nagyon lehetséges fázis, hogy gyakorlatilag mindent ezer százalékosan akar teljesíteni. A munkája uralja az életét és beszivárog a magánéletbe is. Az állandó készenléti állapot a munkában azzal jár, hogy már nem tud kikapcsolni szinte soha. Ez hosszú távon nem egészséges, közben folyamatosan csökkenhet a motiváció, míg végül teljesen elfogy, az illető pedig kimerül.
A kiégéssel és a zárkózott viselkedéssel járó önmagunkba fordulás felismerése kezelhető “önállóan” vagy mennyire ajánlott szakemberhez fordulni?
Ha tud segíteni a közvetlen környezetünk, így például a szeretetteink abban, hogy felismerjük, valami nincs rendben, mert mostanában másképp viselkedünk, az egy nagyon szerencsés helyzet. Pláne, ha még abszolút az elején sikerült észlelni a problémát. Ha a szociális háló elég erős, akkor a folyamat elején még egy-két figyelmeztetés is elég lehet ahhoz, hogy ne legyen rosszabb az állapot és ne jusson el a kiégéshez az illető. Viszont a szakember akkor is képes segíteni, amikor már nagyon benne van egy ilyen jellegű helyzetben. Olyan kérdéseket tehet fel például, amiket az érintett már nem feltétlenül tesz fel magának. Mindemellett segít megkérdőjelezni, abban a pillanatban kilátástalannak ítélt helyzeteket, esetleg elmozdulni egy esetleges munkahelyváltás, karrierváltás felé. A gondolkodási keretből való kimozdulás segítése, a feltöltődés lehetőségeinek feltárása, az erőforrások mozgósítása, végül a motiváció visszaszerzése nagyon fontos. A kiégés mellett depresszió esetében a szakember jelenléte még meghatározóbb, hiszen a terápia ilyenkor elengedhetetlen.
Bejegyzés megosztása
BENCE CSALAR AJÁNLJA
Kiemelt hírek


Self-Made - Juhász Kata vizsgamunkája a Werk Akadémián

Rebels in tulle - Ecseki Virág vizsgamunkája a Werk Akadémián

Insomnia - Pauer Ádám vizsgamunkája a Werk Akadémián

New Bloom - Horváth Zsófia vizsgamunkája a Werk Akadémián

Divatfővárosok, mint vizsgamunkák - avagy a tanítványaim első divatanyagai

Az örök kérdés tervezőként: itthon vagy külföldön?

6+1 tanács és gondolat pályakezdő tervezőknek

Szép remények a Sentiments Couture tollából

Az alkotás lenyomata és a foltok története - Printa 2020 ősz-tél

Restart

Urbanchic és vintage hangulat a ZIA új kollekciójában!

5 + 1 feltörekvő magyar ékszermárka az egyediség jegyében

Szürreális figurák, fragmentált narratívák - Raman Djafari művészete

"A felszabadulás és megkönnyebülés érzetét kívántam újra átélni..." - Interjú Poprádi Flóra tervezővel

"Már nem szeretném a lehető legegzaktabb módon mindenki arcába tolni a saját igazam..." - Interjú Szarvas Valentin tervezővel

Most akkor kiégtél vagy depressziós vagy?

"Csinálom, ami őszintén jön belőlem..." - Interjú Berecz Vanda tervezővel

Új helyszínen indul ismét útjára az Absolut StudioFlow!

Egyensúly és bécsi sikerek egy kis arannyal fűszerezve - megérkezett a ZIA új kollekciója!

"Ez egy igazi kreatív energiáktól szikrázó bázis..." - Interjú Abonyi Almával, a Rezina Studio alapítójával

Slow fashion & belső béke - NUBU '19 ősz-tél

"Mindig is a nem hagyományos anyagok érdekeltek..." - Interjú Ferencz Borbála tervezővel

Helsinkibe és tovább! - Kata Szegedi '20 tavasz-nyár

Befogadás és összekapcsolódás egy idealizált világban - Laura Berger művészete

Ahol a hagyomány és a nyitottság egyaránt szempont - ilyen volt Tunéziában!

Kerámia mindenhol, avagy rajongásom kiteljesedése

Hullámok, Árnyékok, Ébredés - ViktoriaVarga '19 tavasz-nyár

Nora Sarman Bridal kampány - megismételhetetlen pillanatok, újító megoldások

Exkluzív: egyedi lakáskiegészítőkkel bővül az AgnesKovacs palettája!

Új gyökerek, új szemlélet egy jobb világhoz - Aware by Printa '19 tavasz-nyár

Exkluzív: megérkezett az új Vengru kampány!

"Bemutatjuk a vidék színes, gasztronómiai palettáját..." - Interjú Bagó Zsófival

A lázadó menyasszony: fikció vagy valóság? - Daalarna Fashion Show '19

Káosz, nightlife és a keleti blokk gyöngyszemei - megérkezett az OST konzept új kollekciója!

BCS Archív: Amikor a természet inspirál

Régi kedvencek újragondolva - Íme a Levi's (R) Performance kollekció!

"Aggasztónak tartom az egyre növekvő közönyt!" - Interjú Kalicz Klára tervezővel

Örvénylő ecsetvonások - Ryan Hewett művészete

Blanche: időtlenség és stabilitás AgnesKovacstól

A következő szint - GabriellaVeszprémi SS '19

Luxus, rebellis léptek és Wednesday Addams

"Nem szeretjük az elitista hozzáállást..." - Interjú a Hidegvér tervezőivel

"Ezek nem csupán ékszerek!" - Interjú Herdon Erikával, a Héria Enamel tervezőjével

A valóság milliónyi megközelítése - Sydney Krantz művészete

„Ezt így ki veszi fel?!” - Történetek a legmagasabb számú egy négyzetméterre eső szakértők országából!

Karman Jewelry: íme az Art Deco inspirálta kollekció!

8 + 1 ok, amiért Karl Lagerfeld egy igazi ikon

"Ne legyél tucat!" - Interjú a Sertees márka tervezőivel

Portrék a természetről - Maela Ohana művészete

Exkluzív: íme a CAKÓ 2019-es tavasz-nyári kampánya!

Télből a Nyárba - Íme a Gas Jeans új kollekciója!

Studio Talks LIVE! - Inspiráló november

"Mindig valami újat szeretnék létrehozni!" - Interjú Farkas Janóval

Misszió az elegancia jegyében - Galamb Tailoring

Öntudatos nők, családi örökség és egy kis romantika - BCEFW SS '19

Kreatív Pezsgés I. rész - A színfalak mögül

Úton hazafelé és tovább - BCEFW SS '19

A szavak ereje: Egysorosok - Interjú Sophie Tarival

Átgondolt csavarok - Perceptual Thinkers AW '18

"Mindenképp alkotni szeretnék!" - Interjú Bajkó Renátával

Tarts velünk Londonba, Milánóba és Párizsba! - Fashion Week Tour SS '19

Elindult a BenceCsalar.com YouTube csatornája!

Okos festékkel a feminizmusért - Interjú Eifert Kata Nóra tervezővel

BCS Diary: szerezd be a legstílusosabb Gas Jeans darabokat!

"Ez számomra személyes ügy!" - Interjú Varga Erikával, a Romani Design tervezőjével

Duplikált zsenialitás - Alex Garant művészete

Megérkezett: BenceCsalar x Mobilfox

Exkluzív: Recollection - megérkezett Alma Vetlényi új kollekciója!

Kimerevített pillanatok - Grant Spanier művészete

Megkapó tekintetek - Marta Bevacqua művészete

#RainbowParty2018 - A színfalak mögül a kifutóig!

BenceCsalar for Rainbow Party 2018 - Íme a teljes kollekció!

Stylewalker: nyerj fotózást a Studio Csalar csapatával!

Aperol x Kata Szegedi: hűsítő szabásvonalak

Ajánló: USE unused pop-up a Projekt Showroomban

A természet varázsa - Matt Andres művészete

Művészi szabadság: Tenka Gammelgaard

#MyGAStories

BCEFW - Femme fatale, múzsa, csillogás

BCEFW - Biztató Szerelemgyerek

Hello Malevich! - Mei Kawa Tavasz-Nyár '18

"A tehetség csupán félsiker" - Interjú Martin Wandával

Exkluzív: Nora Sarman ősz-tél '18

#GAStories - Több mint egy ruhadarab!

Tudatosság, harmónia és egy új generáció - Kárpáti Krisztinával beszélgettünk

Absolut StudioFlow #5 - Vendégeinket kérdeztük!

"Egyre több helyen tudjuk megmutatni magunkat!" - Interjú Mészáros Lúciával

GabriellaVeszpremi - Innovatív rétegek

Muslin Brothers - Határok nélkül

Teppei Teranishi - Könnyed természetesség

Pitchouguina - Egy tengerparti séta

Baitogogo - Henrique Oliveira művészete

Wonderplants - Sarah Illenberger művészete

Funny Fun - Guillaume Kashima művészete

#Gas4Cobain - Kurt Cobain fotósával beszélgettünk!

A Változás Ereje - Megérkezett az új Petra Földi kampány!

"Nem olyan elkeserítő itthon a designerek helyzete" - Interjú Hegedűs Dóra tervezővel

Inspiráló Mozdulatok - Andre Elliott művészete

"A fő szempont, hogy szinten tartsuk a minőséget!" - Interjú a Vengru tervezőivel

BCS Archív: A fekete addiktív?

#Gas4Cobain - Bolognában jártam!

Propanganda, aktuálpolitika és lázadás - Interjú Szarvas Valentin tervezővel

#Hello2018 - Köszöntsük az új évet!

"Ez az egész egy kísérletezés!" - Interjú Barabás Zsófi festőművésszel

Absolut StudioFlow - Öntudatosság & nagy váltások

BCS Archív: #FashionWeekLooks

Párizsból szeretettel - Inès Longevial művészete

BCS Archív: A maszk mögött

"A fő szempont a motiváció" - Interjú a FISE képviselőivel!

Exkluzív: pop-up üzlettel debütált az Edgy Apparel!

Absolut StudioFlow - A magyar divat jelene és jövője

Saját üzlettel startol az Edgy Apparel!

Sophia Webster SS '18 - Bevállalós tündérmese

MBFWCE: kedvenc backstage pillanataink!

Exkluzív: David Koma SS '18

Nicola Brindle: Essex Girl

Ajánló: FISE 35 - Finissage

Family Portrait

Kávézz velünk!

Exkluzív: Furla Magic Tales

OST Konzept: Joyride

Exkluzív: Marina Rinaldi prezentáció

BENCECSALAR RELAUNCH

Fashion Week Tour - SS '18

PREMIER: THE EDGE IN YOU

Editorial: Vibrant Contrast

Promising New Horizons

Editorial: Genderless Visions

Viva la Venezia

Indian Summer

Such a Good Karma

First Look

Fresh & Friendly

Exclusive Pampering

This is My Story

Gas Jeans: Showroom Setting

My First Workshop

BenceCsalar for Men's Stuff

Pelso '17: Playful Summer

The Path to Creativity

#BackstageFun

Let's Be Conscious!

Gas Jeans: Pimp Your Denim

Feelings

Those Lovely 70's

Active & Liberating

Wink x BenceCsalar S02

#009

The Vibrant Talent

Linda Linko: Bold Visual Style

The Liberty of Creativity

Workshop Secrets: Metropolitan University II.


Artistic Ambition

New Favourites

Workshop Secrets: Metropolitan University

Vintage Mood

Dolly Birds Of Paradise

#PepsiVintage

Field of Imagination

Feminine Aesthetics

Workshop Secrets: Edinas Paper

Modernist Interpretation

Back In Town

Blue Denim

Like This

Raw Beauty

Jakubowski's Wonderland

The 1975

Workshop Secrets: NUBU

Valóság és képzelet között - Phil Ashcroft művészete

Robot Monsters

Kávészünet: d'Orsay Moment

Exkluzív: Nicopanda Showroom Párizsban

The Concept of Shadow

Art Phenomenon

Ajánló: 10 Corso Como

Coffee & Inspiration - Vol. 2

Coffee & Inspiration – vol. 1

Az élet körforgása - Mathilde Roussel művészete

T.H.E.Y.
