
Kultúra
“Ez az egész egy kísérletezés!” – Interjú Barabás Zsófi festőművésszel
Bevallom, bár talán az interjúból is egyértelműen kiderül, nagy csodálója vagyok Barabás Zsófi művészetének. Magával ragad a színek és a formák tökéletes összhangja. Megnyugtatnak és feltöltenek a képei. Zsófi Gerlóczy utcai, legfelső emeleti műtermébe lépve is ugyanaz a harmónia fogad, ami a festményeiből árad, és persze Barabás Lőrinc zenéje. Nincs kellemesebb fogadtatás. Amellett, hogy Zsófi mesélt nekem a képeiről, az alkotásról és a családjáról, külön öröm, hogy találtunk egy nagyon fontos közös pontot: a gyerekeket. Moizer Zsuzsával alkotott könyveik megadják azt, amihez minden gyereknek joga van: az elismerő szavakat, a biztatást és a sikerélményt. Erős gyerekjogi érdeklődéssel kevés jobb dolgot tudok elképzelni, mint a gyermeki szükségletek és a művészet ilyen minőségben történő találkozását.
Min dolgozol éppen?
Most ért véget A létezés pillanatai című kiállításom a Faur Zsófi Galériában. Egy-egy kiállítást követően kicsit abba szoktam hagyni a munkát, egy-két hónap szünet következik, de most nem ez történt. Az volt az érzésem, hogy azonnal folytatnom, festenem kell. Néhány kisebb képpel kezdtem, aztán visszatértem a nagy vásznakra. Eleinte úgy gondoltam, hogy az új képeim szervesen kapcsolódni fognak az előzőekhez, de most jóval sötétebb színekkel dolgozom, feketével, szürkével, vörössel.
A létezés pillanatai című kiállításodhoz kapcsolódóan kérdezem, hogy miben mérhető egy kiállítás sikere? Abban, hogy hány képet vásárolnak meg, esetleg abban, hányan jönnek el a megnyitóra?
Az mindig egy nagyon jó visszajelzés, hogy hányan és kik jönnek el a megnyitóra. Nagyon örülök a barátaimnak és a kollégáimnak, örülök a gyűjtőknek és az érdeklődőknek. Szerettem azt is, hogy nagyon sokféle korosztály képviseltette magát a szeptemberi megnyitón, az egészen pici három évestől kezdve a nagyszüleim generációjáig. Sikerként éltem meg azt is, hogy mikor felkértem Grecsó Krisztiánt, hogy nyissa meg a kiállításomat, ő azonnal igent mondott. Ez is egy nagyon jó visszajelzés. Ezen túlmenően természetesen a siker abban is megmutatkozik, hogy van-e eladás. Számítanak a sajtómegjelenések is, most több helyen szerepeltem, megjelentem: lejöttek a rajzaim az Élet és Irodalomban, a Balkon Online-on pedig megjelent Grecsó Krisztián teljes szövege.
Nagyon régóta szeretem és hallgatom a testvéred, Barabás Lőrinc zenéjét, aztán elvarázsolt a te művészeted, és kellett egy kis idő, amíg rájöttem, hogy testvérek vagytok. Ezt persze lehet, hogy ciki bevallani.
Jobb is így! Sokan nem tudják, hogy testvérek vagyunk. Ennek egyik legszebb példája volt, amikor Vietnamban jártam és az ott megismert új magyar barátokkal zenét hallgattunk. Valaki betette a Barabás Lőrinc Eklektricnek egy számát. Megjegyeztem, hogy “de jó, ez a tesóm száma!”, vicces véletlen volt. (nevet)
Mindig magától értetődő volt, hogy festőművész leszel? Honnan indultál? Az talán köztudott, hogy művészcsaládból származol, édesapád, Barabás Márton is festőművész.
Igazság szerint én nem akartam festő lenni, a tervezőgrafika vonzott inkább: könyvborítók, CD borítók, arculatok. Ezt kezdtem el a Képzőművészeti Egyetemen is tanulni, de másodév végén már egészen határozottan foglalkoztatott a festészet.
Hála az égnek!
Végül felvételiztem festő szakra is, felvettek oda is, így egyszerre csináltam a tervezőgrafika, a festő és a pedagógia szakokat, sőt, ugyanabban az évben diplomáztam mindhárom szakon 2004-ben. Szerettem a tervezőgrafikai munkákat is, mindig kikapcsolt a festészetből, mostanában viszont már kevésbé van rá kapacitásom. A szüleink egyébként soha nem befolyásoltak minket. Nem mondták, hogy nem lehetsz képzőművész vagy zenész, és nem is erőltettek semmit. A kisebbik testvérem, Benedek most szobrász szakra jár a Képzőre, de ő például szakács szeretett volna lenni gyerekkorában. Erre édesapám azt mondta, hogy nagyon jó! Tényleg nem volt presszió. Lőrinc nagyon jól úszott, felmerült a hogy versenyszerűen foglalkozzon ezzel, de végül a trombitát választotta.
És ő is milyen jól választott!
Nekem nagyon ispiráló, hogy ő zenész. Nagyon izgalmas és hihetetlenül vizuális a zenéje.
Apropó, azt el tudjátok képzelni, hogy együtt dolgoztok?
Igen, sőt, éppen most tervezzük. Apróbb együttműködéseink már voltak, például két Barabás Lőrinc Eklektric CD borítón és a Random szerda cd-n is, az én festményeim jelentek meg.
Hogyan kell elképzelni egy zenész és egy festőművész együttműködését?
Most például készült egy kisfilm arról, ahogyan itt a műteremben dolgozom. A film alatt Lőrinc zenéjét halljátok majd. Ez persze csak mellérendelés, de alapvetően arról van szó egy ilyen együttműködés során, hogy az én vizuális világomhoz rendelődik a zene vagy az ő zenéjéhez rajzolok én valamit.
Izgatottan várjuk a végeredményt! Most picit áttérve magára az alkotásra, hogyan is alkotsz? Hogyan áll össze az alkotás folyamata?
Kis kartonlapokat hordok magammal, mindig van nálam pár darab. Ezekre rajzolok naplószerűen, tulajdonképpen a napok lenyomatairól, egy vizuális naplóról beszélünk. Grecsó Krisztián úgy fogalmazott, naplójegyzeteket készítek. Legutóbb Bolognában jártam, ott a reptéren is készítettem egy kis rajzot. Ezután itthon kiteszek tíz-húsz ilyen kis megrajzolt kartonlapot és eldöntöm, hogy melyik kerül vászonra. Sokat kattogok ezen, hogy miből mi legyen. Most éppen két ilyen kép készül, 150×160-as vásznon, olajfestékkel. Egy-egy kép hetekig szárad, ezért úgy csinálom, hogy egyszerre több képet festek: amíg egy kép már elkészült része szárad, addig haladok a másik képpel.
Hihetetlen harmónia árad a képeidből, ami az organikus formáknak is köszönhető, de talán ami számomra még meghatározóbb a művészetedben, az maga a színválasztás. Mi alapján választod meg a színeket? Volt már olyan, hogy megfestetted a képet és mégsem tetszettek a megválasztott színek?
Akrilfestékkel és olajfestékkel dolgozom, azaz egy vizes és egy olajbázisú festékkel. A színeket munka közben alakítom, keverem, nem könyvből tanult elmélet szerint, hanem érzések alapján. Persze kérdés az is, hogy az ember egyáltalán harmóniára törekszik-e vagy sem. Volt egy képem, aminek azt a címet adtam, hogy ‘Kicsi diszharmonikus’, mert úgy éreztem, teljesen diszharmonikus, végül mégis összeállt egy feszes alkotássá. Ez az egész egy kísérletezés. Egyébként igen, volt már olyan, hogy valamivel nem jutottam egyről a kettőre és a végeredmény nem tetszett. Megsemmisítettem. Ami a műteremben elkészül és aláírom az mind a felvállalt munka már.
Mi az, ami inspirál?
Nagyon sok minden! Például a jó zenék: hallgatok jazzt és elektronikus zenét, de sokszor popzenét is. Inspirálnak az utazások, maga az útonlevés: felülni egy repülőre vagy vonatozni. Legutóbb mikor Olaszországban töltöttem egy hetet és dolgoztam, készítettem tizennyolc kis grafikát. De inspiráció szempontjából nagyon jók az Artist in Residency programok is, vagy a tanulmányutak. Egy ilyen kutatói ösztöndíjjal jutottam el például Japánba is, ahol négy hónapot éltem. Érdekes hatások érik az embert, új kapcsolatokat épít és ez végtelenül inspirálóan hat.
Vannak olyan művészek, akikre felnézel, a példaképeidnek tartod őket?
Nagyon szeretem Bak Imre képeit, és azt, ahogyan a munkái összeállnak, ahogyan a képek és a kiállítások egymást követik és egymásra épülnek. Nagyon jólesett, hogy Bak Imre eljött megnézni a legutóbbi kiállításomat és az egyik képre azt mondta, hogy az a legmeghatározóbb a festmények közül. Igazi mesternek tartom. Keserü Ilonánál is hasonló helyzet. Egyszer, amikor már ismertem a munkáit, hallottam őt a tévében nyilatkozni és annyira magával ragadóan beszélt a festészetről, hogy már akkor tudtam, meg kell ismerkednem vele személyesen is! Akkor nemsokkal a megismerkedésünk után megnyitotta egy kiállításomat, az egyetemen pedig három évig a mesterem volt a DLA képzésen és a mai napig jóban vagyunk. Szerintem fontos, hogy az embernek legyenek olyan példaképei, akiket tud követni, vagy akit fel tud hívni, ha elakad. Az ő munkáik egyértelműen inspirálnak. Persze vannak olyan képzőművészek is, akiket nem ismerek személyesen, de nagyon sokra tartom a munkájukat. Ilyen például Frank Stella, amerikai képzőművész is, láttam több kiállítását New Yorkban és Németországban is.
Talán furcsa kérdés, de gondolkodtál már azon, hogy más jellegű, más stílusú képeket fess? Bár nehezen tudom elképzelni, hogy klasszikus tájképeket festesz. Azt is megjegyezném, hogy most egy-egy festményről azonnal felismerni, hogy a te kezeid közül került ki.
Nekem ez jó! Felismered azt is, amit tíz éve csináltam és a mai képeimet is. Szerintem ez szuper. Érdekes egyébként, mert Térey János nyitotta meg egy kiállításomat két évvel ezelőtt, nemrég elolvastam újra a nyitóbeszédét és ő akkor úgy fogalmazott, hogy Barabás Zsófi, tájképfestő, a szó nem hagyományos értelemben vett jelentésében. Azok a képek valóban picit tájjellegűek voltak. De voltak már olyan képeim is, ahol az absztrakt elemek között aktok jelentek meg halvány vonalrendszerben. 2003-ban jártam Salzburgban a nyári akadémiára és ott szándékosan egy figurális festészet osztályba jelentkeztem, ahol három hétig aktokat rajzoltunk. Furcsa élmény volt, mert a modellek folyamatosan és nagyon bátran mozogtak, nem azzal találkoztam, ami itthon megszokott. Ezeket a kroki sorozatokat még nem mutattam be sehol, de egy ilyen kérdés kapcsán, hogy mi mást festek még, előkerülhetnek.
Köszönjük, hogy megmutattad ezeket a képeket is. Csak, hogy tudd, ezek is barabászsófisak! Volt már olyan, hogy úgy érezted, picit besokalltál és néhány nap pihenőre van szükséged? Amikor nem akartál festéket látni.
Nagyon ritkán van ilyen, általában minden nap bejövök a műterembe és csinálok valamit. Akkor is, ha éppen nem festek, intézek valami adminisztrációs dolgot.
Ilyen szempontból jó példa a gyerekkönyv, amit Moizer Zsuzsával készítettünk, a ‘Mindenki tud rajzolni’ . Öt éve készült az első könyv, nyolc hónapig dolgoztunk rajta, akkor például sokkal kevesebbet festettem. Néha tényleg nem árt kikapcsolni.
Mesélsz a könyv projektetekről?
‘Mindenki tud rajzolni’ a címe, 2012-ben jelent meg a Scolar Kiadónál, majd 2013-ben ezt követték a ‘Mindenki másmilyen’ és a ‘Mi hiányzik?’ című könyveink. Azóta több nyelven is megjelentek például franciául és oroszul is. Amikor elkezdtem gyerekekkel foglalkozni, felmerült a kérdés, hogy milyen segédanyaggal lehet dolgozni egy kreatív órán? Ekkortájt nagyjából csak a vakondos színezőt lehetett kapni. Kitaláltuk Zsuzsával, hogy csinálunk mi egy könyvet. Kitaláltunk érdekes lényeket, mint például a háromszög sárkány és feladatokat kapcsoltunk hozzájuk, úgy, hogy ne legyen túl szájbarágós az egész. A gyerekek bármit rajzolhatnak, közben pedig ez egyfajta fejlesztés is: felismeri a gyerek, hogy ez egy madár profilból, de felismeri-e szemből is?
Milyen idős gyerekeknek ajánljátok a könyveiteket? És milyen visszajelzések érkeznek a gyerkőcöktől?
A könyvet négy éves kortól kilencvenkilenc éves korig ajánljuk. Az a tapasztalatunk, hogy akár már egy három és fél éves gyereknek is nagyon jól lehet belőle mesélni vagy megkérni őt arra, hogy keresse meg az állatokat a képen, sőt, ők már bátran satíroznak is. De a tíz-tizenkét éves gyerekeket is simán lekötik a foglalkozásaink, mert mindenki a saját szintjéhez mérten tudja megrajzolni a képeket. Tudod milyen jó érzés volt csinálni ezt a könyvet és a foglalkozásokat? Óriási élmény látni, ahogy örülnek a gyerekek. Pécsett volt egy nagyon helyes kislány, aki a délelőtti és a délutáni foglalkozáson is végig velünk volt, rajzolt. A nagymamája nagyon türelmes volt, hagyta őt alkotni, nem siettette. A foglalkozás végén megmaradt egy Mindenki tud rajzolni könyv, Zsuzsával egymásra néztünk és egyértelmű volt, hogy odaadjuk a könyvet a kislánynak. Mikor a nagymamájával lementek, mi fentről láttuk, hogy a kislány ugrált örömében! Ezért éri meg csinálni. Érdekes egyébként, megfigyeltük, hogy a gyerekek nagyon határozottak. A felnőttek problémája, a mi problémánk, hogy megmondják, mit kell csinálnunk és túlagyalunk mindent, bennünk már elültették a gátlásokat. Ennek a könyvnek nem az a lényege, hogy megtanítjuk a gyerekeket rajzolni, hanem az önbizalmukat erősítjük. “Csak elkezdeni nehéz”, ahogyan az egyik kisfiú is megfogalmazta egy foglalkozáson. A könyvünkben viszont már el vannak kezdve a rajzok, nekik csak folytatni kell, innentől fogva pedig működik a dolog. Nagyon jók a visszajelzések, szeretik a gyerekek.
A legaktuálisabb történés az életedben most talán a BomoArt együttműködés. Mesélsz róla?
Károlyék megkerestek fél évvel ezelőtt, hogy csinálhatnánk valamit közösen. Akkor én már készítettem a kicsi, színes grafikákat, és végül ezekből lettek a határidőnaplók és vázlatfüzetek. Vannak színes darabok is, de könyvkötő vászonra nyomtunk például fekete rajzokat is, nagyon izgalmas lett a végeredmény. Már megvásárolhatóak a Bomo Art webshopjában és a két üzletükben is.
Végül, milyen jó tanácsot adnál egy pályakezdő festőművésznek? Aki például nem tudja, hogyan fog a művészetéből megélni, vagy bizonytalan, hogyan tovább.
A szüleim azt mondták a testvéreimnek és nekem is, hogy végezzük el a pedagógia szakot, én a Képzőn, Lőrinc a Jazz tanszakon. Ez egy fontos dolog volt például. Én tizennyolc éves korig bezárólag taníthatok, tehát általános és középiskolában. Lőrinc az IBS-en tanított zenetörténetet angolul. Azt gondolom, hogy a tanítás biztonsági háló lehet egy művésznek, legyen szó zenészről vagy festőről. Nagyon sok mester van, akik komplett generációkat neveltek ki. A másik fontos tanács pedig, hogy vegyék magukat komolyan! Határozottan és következetesen érdemes csinálni a dolgokat, szerintem másképp nem megy.
Sok kompromisszumra van szükség?
Néha igen. Inkább azt mondanám sok melóra van szükség. Én feltettem mindent erre a lapra.
És bejött!
Igen, részben. Mert persze a festés mellett tanítottam, gyerekekkel foglalkozom. Több lábon állok, de eldöntöttem, hogy azt festem meg, amit én akarok. Olyan nincs, hogy valaki rendel tőlem egy képet gémeskúttal. Azt nem festem meg. A lényeg, hogy ha például megrendelésről is van szó, Barabás Zsófi képet akarjon.
Most fog megjelenni egy katalógusod a Faur Zsófi Galéria gondozásában, ha jól láttam?
Igen, december közepére készül el és a festményeimet mutatjuk be benne. Egy válogatást 2017 től 2013-ig visszamenőleg. Grecsó Krisztián és Térey János megnyitó szövegei lesznek benne. Már nagyon várom, hogy kézbe vehessem.
Hát még mi!
Szöveg: Csalár Dorina
Fotók: Vaszil Ádám
Bejegyzés megosztása
BENCE CSALAR AJÁNLJA
Kiemelt hírek


Self-Made - Juhász Kata vizsgamunkája a Werk Akadémián

Rebels in tulle - Ecseki Virág vizsgamunkája a Werk Akadémián

Insomnia - Pauer Ádám vizsgamunkája a Werk Akadémián

New Bloom - Horváth Zsófia vizsgamunkája a Werk Akadémián

Divatfővárosok, mint vizsgamunkák - avagy a tanítványaim első divatanyagai

Az örök kérdés tervezőként: itthon vagy külföldön?

6+1 tanács és gondolat pályakezdő tervezőknek

Szép remények a Sentiments Couture tollából

Az alkotás lenyomata és a foltok története - Printa 2020 ősz-tél

Restart

Urbanchic és vintage hangulat a ZIA új kollekciójában!

5 + 1 feltörekvő magyar ékszermárka az egyediség jegyében

Szürreális figurák, fragmentált narratívák - Raman Djafari művészete

"A felszabadulás és megkönnyebülés érzetét kívántam újra átélni..." - Interjú Poprádi Flóra tervezővel

"Már nem szeretném a lehető legegzaktabb módon mindenki arcába tolni a saját igazam..." - Interjú Szarvas Valentin tervezővel

Most akkor kiégtél vagy depressziós vagy?

"Csinálom, ami őszintén jön belőlem..." - Interjú Berecz Vanda tervezővel

Új helyszínen indul ismét útjára az Absolut StudioFlow!

Egyensúly és bécsi sikerek egy kis arannyal fűszerezve - megérkezett a ZIA új kollekciója!

"Ez egy igazi kreatív energiáktól szikrázó bázis..." - Interjú Abonyi Almával, a Rezina Studio alapítójával

Slow fashion & belső béke - NUBU '19 ősz-tél

"Mindig is a nem hagyományos anyagok érdekeltek..." - Interjú Ferencz Borbála tervezővel

Helsinkibe és tovább! - Kata Szegedi '20 tavasz-nyár

Befogadás és összekapcsolódás egy idealizált világban - Laura Berger művészete

Ahol a hagyomány és a nyitottság egyaránt szempont - ilyen volt Tunéziában!

Kerámia mindenhol, avagy rajongásom kiteljesedése

Hullámok, Árnyékok, Ébredés - ViktoriaVarga '19 tavasz-nyár

Nora Sarman Bridal kampány - megismételhetetlen pillanatok, újító megoldások

Exkluzív: egyedi lakáskiegészítőkkel bővül az AgnesKovacs palettája!

Új gyökerek, új szemlélet egy jobb világhoz - Aware by Printa '19 tavasz-nyár

Exkluzív: megérkezett az új Vengru kampány!

"Bemutatjuk a vidék színes, gasztronómiai palettáját..." - Interjú Bagó Zsófival

A lázadó menyasszony: fikció vagy valóság? - Daalarna Fashion Show '19

Káosz, nightlife és a keleti blokk gyöngyszemei - megérkezett az OST konzept új kollekciója!

BCS Archív: Amikor a természet inspirál

Régi kedvencek újragondolva - Íme a Levi's (R) Performance kollekció!

"Aggasztónak tartom az egyre növekvő közönyt!" - Interjú Kalicz Klára tervezővel

Örvénylő ecsetvonások - Ryan Hewett művészete

Blanche: időtlenség és stabilitás AgnesKovacstól

A következő szint - GabriellaVeszprémi SS '19

Luxus, rebellis léptek és Wednesday Addams

"Nem szeretjük az elitista hozzáállást..." - Interjú a Hidegvér tervezőivel

"Ezek nem csupán ékszerek!" - Interjú Herdon Erikával, a Héria Enamel tervezőjével

A valóság milliónyi megközelítése - Sydney Krantz művészete

„Ezt így ki veszi fel?!” - Történetek a legmagasabb számú egy négyzetméterre eső szakértők országából!

Karman Jewelry: íme az Art Deco inspirálta kollekció!

8 + 1 ok, amiért Karl Lagerfeld egy igazi ikon

"Ne legyél tucat!" - Interjú a Sertees márka tervezőivel

Portrék a természetről - Maela Ohana művészete

Exkluzív: íme a CAKÓ 2019-es tavasz-nyári kampánya!

Télből a Nyárba - Íme a Gas Jeans új kollekciója!

Studio Talks LIVE! - Inspiráló november

"Mindig valami újat szeretnék létrehozni!" - Interjú Farkas Janóval

Misszió az elegancia jegyében - Galamb Tailoring

Öntudatos nők, családi örökség és egy kis romantika - BCEFW SS '19

Kreatív Pezsgés I. rész - A színfalak mögül

Úton hazafelé és tovább - BCEFW SS '19

A szavak ereje: Egysorosok - Interjú Sophie Tarival

Átgondolt csavarok - Perceptual Thinkers AW '18

"Mindenképp alkotni szeretnék!" - Interjú Bajkó Renátával

Tarts velünk Londonba, Milánóba és Párizsba! - Fashion Week Tour SS '19

Elindult a BenceCsalar.com YouTube csatornája!

Okos festékkel a feminizmusért - Interjú Eifert Kata Nóra tervezővel

BCS Diary: szerezd be a legstílusosabb Gas Jeans darabokat!

"Ez számomra személyes ügy!" - Interjú Varga Erikával, a Romani Design tervezőjével

Duplikált zsenialitás - Alex Garant művészete

Megérkezett: BenceCsalar x Mobilfox

Exkluzív: Recollection - megérkezett Alma Vetlényi új kollekciója!

Kimerevített pillanatok - Grant Spanier művészete

Megkapó tekintetek - Marta Bevacqua művészete

#RainbowParty2018 - A színfalak mögül a kifutóig!

BenceCsalar for Rainbow Party 2018 - Íme a teljes kollekció!

Stylewalker: nyerj fotózást a Studio Csalar csapatával!

Aperol x Kata Szegedi: hűsítő szabásvonalak

Ajánló: USE unused pop-up a Projekt Showroomban

A természet varázsa - Matt Andres művészete

Művészi szabadság: Tenka Gammelgaard

#MyGAStories

BCEFW - Femme fatale, múzsa, csillogás

BCEFW - Biztató Szerelemgyerek

Hello Malevich! - Mei Kawa Tavasz-Nyár '18

"A tehetség csupán félsiker" - Interjú Martin Wandával

Exkluzív: Nora Sarman ősz-tél '18

#GAStories - Több mint egy ruhadarab!

Tudatosság, harmónia és egy új generáció - Kárpáti Krisztinával beszélgettünk

Absolut StudioFlow #5 - Vendégeinket kérdeztük!

"Egyre több helyen tudjuk megmutatni magunkat!" - Interjú Mészáros Lúciával

GabriellaVeszpremi - Innovatív rétegek

Muslin Brothers - Határok nélkül

Teppei Teranishi - Könnyed természetesség

Pitchouguina - Egy tengerparti séta

Baitogogo - Henrique Oliveira művészete

Wonderplants - Sarah Illenberger művészete

Funny Fun - Guillaume Kashima művészete

#Gas4Cobain - Kurt Cobain fotósával beszélgettünk!

A Változás Ereje - Megérkezett az új Petra Földi kampány!

"Nem olyan elkeserítő itthon a designerek helyzete" - Interjú Hegedűs Dóra tervezővel

Inspiráló Mozdulatok - Andre Elliott művészete

"A fő szempont, hogy szinten tartsuk a minőséget!" - Interjú a Vengru tervezőivel

BCS Archív: A fekete addiktív?

#Gas4Cobain - Bolognában jártam!

Propanganda, aktuálpolitika és lázadás - Interjú Szarvas Valentin tervezővel

#Hello2018 - Köszöntsük az új évet!

"Ez az egész egy kísérletezés!" - Interjú Barabás Zsófi festőművésszel

Absolut StudioFlow - Öntudatosság & nagy váltások

BCS Archív: #FashionWeekLooks

Párizsból szeretettel - Inès Longevial művészete

BCS Archív: A maszk mögött

"A fő szempont a motiváció" - Interjú a FISE képviselőivel!

Exkluzív: pop-up üzlettel debütált az Edgy Apparel!

Absolut StudioFlow - A magyar divat jelene és jövője

Saját üzlettel startol az Edgy Apparel!

Sophia Webster SS '18 - Bevállalós tündérmese

MBFWCE: kedvenc backstage pillanataink!

Exkluzív: David Koma SS '18

Nicola Brindle: Essex Girl

Ajánló: FISE 35 - Finissage

Family Portrait

Kávézz velünk!

Exkluzív: Furla Magic Tales

OST Konzept: Joyride

Exkluzív: Marina Rinaldi prezentáció

BENCECSALAR RELAUNCH

Fashion Week Tour - SS '18

PREMIER: THE EDGE IN YOU

Editorial: Vibrant Contrast

Promising New Horizons

Editorial: Genderless Visions

Viva la Venezia

Indian Summer

Such a Good Karma

First Look

Fresh & Friendly

Exclusive Pampering

This is My Story

Gas Jeans: Showroom Setting

My First Workshop

BenceCsalar for Men's Stuff

Pelso '17: Playful Summer

The Path to Creativity

#BackstageFun

Let's Be Conscious!

Gas Jeans: Pimp Your Denim

Feelings

Those Lovely 70's

Active & Liberating

Wink x BenceCsalar S02

#009

The Vibrant Talent

Linda Linko: Bold Visual Style

The Liberty of Creativity

Workshop Secrets: Metropolitan University II.


Artistic Ambition

New Favourites

Workshop Secrets: Metropolitan University

Vintage Mood

Dolly Birds Of Paradise

#PepsiVintage

Field of Imagination

Feminine Aesthetics

Workshop Secrets: Edinas Paper

Modernist Interpretation

Back In Town

Blue Denim

Like This

Raw Beauty

Jakubowski's Wonderland

The 1975

Workshop Secrets: NUBU

Valóság és képzelet között - Phil Ashcroft művészete

Robot Monsters

Kávészünet: d'Orsay Moment

Exkluzív: Nicopanda Showroom Párizsban

The Concept of Shadow

Art Phenomenon

Ajánló: 10 Corso Como

Coffee & Inspiration - Vol. 2

Coffee & Inspiration – vol. 1

Az élet körforgása - Mathilde Roussel művészete

T.H.E.Y.
